آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

Steam 6 - آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

با توجه به این که در تمامی کشورها قانون کپی رایت رعایت می شود باید برای انجام هر بازی لایسنس آن را خریداری کرد. در توضیح لایسنس باید گفت که در واقع همان سی دی کی است که شامل یک کد 12 تا 20 کاراکتری شامل مجوعه ای از اعداد و کاراکترهاست. می توان گفت که اگر شما بخواهید بازی را به صورت آنلاین انجام دهید حتما باید سی دی کی آن را خریداری کنید اما در کشور ما به دلیل وجود تحریم ها، امکان خرید بیشتر محصولات اینترنتی وجود ندارد به همین دلیل سی دی کی هر بازی توسط وب سایت ها به صورت واسطه خریداری شده و سپس در اختیار کاربران قرار می گیرد. در حقیقت خرید سی دی کی باعث فعال سازی سریع تر و آسان تر، توسط خود کاربر می شود.

البته بد نیست قبل از اینکه بریم سر اصل مطلب،یک نیم نگاهی هم به سی دی کی، گیفت کارت و تفاوت های جزئی آنها نیز بپردازیم؛ با اکانتی ها همراه باشید …

مقایسه سی دی کی و گیفت کارت

گیفت در واقع همان هدیه‌ای است که کاربر دیگری که همانند شما استیم است به اکانت شما ارسال می کند و در همان اکانت شما فعال می شود. همچنین می توان گفت که از نظر محتوا ، سی دی کی با گیفت استیم هیچ تفاوتی ندارد اما گیفت استیم مدت زمان محدودتری برای استفاده دارد. در واقع شما زمانی که وارد بخش استوری فروشگاه می شوید میتوانید آن دسته از بازی هایی که برای فروش قرار گرفته شده اند را برای خودتان خرید کنید یا اینکه به عنوان هدیه خرید کرده و برای دوستانتان ارسال کنید. زمانی که شما می خواهید بازی را خودتان مستقیماٌ از استیم خریداری کنید لینکی را به شما برای فعال سازی می دهد که با کلیک بر روی آن لینک، بازی در اکانت استیم فعال می شود و در اینصورت شما می توانید بازی را دانلود کنید.

نتیجه گیری مقایسه

در کل سی دی کی را نمی توان از استیم خریداری نمود بلکه فروشگاه هایی جهت فروش و عرضه ی Cd key وجود دارند به این صورت که با تحویل کد مخصوص، می توانید بازی را درون استیم فعال کنید پس در عمل می توان گفت کار هر دو یکی است و فقط در مدت زمان اعتبار، با هم تفاوت دارند.

  • امنیت سی دی کی بسیار بیشتر است و لازم نیست که شما اطلاعاتتان را برای فعال سازی هر بازی ارسال کنید.
  • شما می توانید اکانت مصرف شده یا سرقت شده را به خوبی بازیابی کنید.
  • می توان گفت دلیل استقبال بهتر مخاطبین از گیفت، قیمت بالای سی دی کی می باشد. وقتی که به شکل گیفت کارت خرید می کنید در واقع شما بازی را ارزان تر به دست آورده اید!
  • زمانی که بازی در اکانت شما فعال می شود ریجن اکانت شما تغییر پیدا می کند که مورد مهمی نیست و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و هر 14 روز قابل تغییر می باشد.

آموزش فعال کردن سی دی کی

دکمه “استارت + S” را نگه دارید و عبارت Steam را جستجو کنید و سپس نرم افزار استیم را اجرا کنید. بعد از لاگین کردن در اکانتتون، پایین سمت چپ از منو ADD A GAME روی Activate A Product On Steam کلیک کنید.

0wCRU3W9LOIbhztaFXomAkrMVdiQB4Y6yexSJG8D7TqKsjHEgunZc5NPpl - آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

بعد از اینکه این گزینه را زدید، برای شما یک کادر باز میشه؛ در آنجا روی Next کلیک کنید.

WFRojkcXdUCynuMANsDGeK1hS8gvJ4PTLQ70IEzlatw2q6pYfiZ9mbOx53 - آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

لازم است برای ادامه کار موافقت نامه ای را قبول کنید. گزینه I AGREE را بزنید.

dDlXJk3fEtUG28oaMIHOpYqW1Z6VznwhFvuBLC4mNQc7Ry9AgSxs05ePTr - آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

اکنون به مرحله وارد کردن Cd Key رسیدید، آن را وارد کنید.

gH8Ix61fbKkWdaN5jpVB2FmQZowlU9JucLstPXARTOvzny4G3CEhYMq0DS - آموزش تصویری فعال کردن سی دی کی بازی ها در استیم

حال پس از اینکه سی دی کی را وارد کردید، روی Next کلیک کنید. در صورت صحیح بودن سی دی کی، پنجره ای باز میشود که لیستی از بازی های موجود در آن سی دی کی را میتوانید مشاهده کنید. کافیست در این مرحله بر روی Finish کلیک کنید. کار تمام است!

منبع #استیم

از خیلی وقتِ پیش قصد داشتم نویسندگی کنم، الان این فرصت را دارم ... ما اینجا تلاش بر این داریم تا بهترین را برای بهترین ها به ارمغان بیاوریم.

کانال تلگرام اکانتی ها

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۹۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *